top of page

למנהלים מנוסים
שרוצים לנצל את שפע ההזדמנויות

למעבר לעולם היזמות,
אנו מספקים מסגרת שלמה להקמת מיזם חדש, 
ממציאת הרעיון ועד לעסק עובד

מפגש חינם להכרת בית הספר והחממה ליזמות עסקית לבעלי נסיון ניהולי של מעל 5 שנים (עסקים, שיווק, מוצר, פרויקטים או מכירות) ביום חמישי, 27/11, 16:00 באוניברסיטת תל-אביב, בניין דן דוד, קומה 3

תודה. פנייתך נרשמה וניצור עמך קשר בהקדם

המציאות החדשה עבור המנהלים בהייטק

תוכניות החממה אינן מוגבלות רק למי שרוצה להקים מיזמים חדשים, אלא גם לשכירים בעבר או בהווה המעוניינים להבטיח את יכולתם להמשיך לנהל את הקריירה במציאות החדשה, בין אם כשכירים או כיזמים עסקיים.

תמורות גלובליות יצרו מציאות חדשה עבור בעלי קריירה בכל העולם, בה הקלפים נטרפו וכללי המשחק המוכרים אינם רלוונטים עוד.

באופן טבעי, ניהול הקריירה וחיפוש עבודה עבור איש מקצוע שיוצא ממעגל העבודה ממוקדת בהפעלת הכלים הקיימים - שליחת קו״ח, חידוש קשרים ופגישות עם חברים מהעבר, שיפור תהליך הראיון, רענון מקצועי, ייעוץ קריירה, אימון אישי ועוד.

צעדים אלו, שבעבר הוכיחו עצמם שוב ושוב, אינם מועילים כיום. מנסיוננו ולצערנו, ללא הכרת הכללים החדשים והטמעה שלהם בניהול הקריירה, הסיכוי להמשך קריירה מוצלח הינו נמוך מאוד.

 

האתגר למנהלים הוא גדול עוד יותר, מכיוון שאינם מחזיקים עוד ביכולות Hands-on ולכן מתקשים למכור שירותים במודל ה-Freelance.

החממה העסקית של By The People מספקת את ההכשרה והליווי הנדרשים לניהול קריירה בעידן החדש - ניהול קריירה בגישה יזמית.

 

 

מהו ניהול קריירה בגישה יזמית?

אמנת ניהול קריירה בגישה יזמית

ניהול קריירה בגישה יזמית מבוסס על שני יסודות עיקריים

 

  • בניה ופיתוח של מאגר הנכסים האישיים

מאגר הנכסים מתפתח לאורך הקריירה וכולל שילוב של נכסים ״קשים״ - מומחיות, ידע, נסיון וקשרים ושל נכסים ״רכים״ - יכולות בין אישיות, היכרות עם המגבלות והיכולות האישיות, נסיון חיים ועוד.
הכרת נכסים אלו היא קריטית לניהול אפקטיבי של הקריירה, הן מבחינת הבחירה הנכונה של השלב הבא והן מבחינת הביצוע הנכון של התוכנית. הוספת כישורים ושכלול קיימים הם שיאפשרו לנו למצות את ההזדמנויות בקריירה.

בחממה העסקית אנו מלמדים שיטה למיפוי נכסים ובונים עם כל משתתף את מאגר הנכסים העדכני שלו.
 

  • פיתוח ויישום של כישורים לזיהוי הזדמנויות להמשך הקריירה

קצב השינויים בעולם יוצר מציאות בה תעשיות משתנות ומקצועות מתחלפים בקצב חסר תקדים. בכל שינוי כזה טמונות הזדמנויות רבות שהמקדימים לזהות אותן יוכלו להרוויח מהן. האתגר כאן הוא לפתח את היכולת, שעד עתה נחשבה כנחלה שמורה ליזמים בלבד, להתבונן לעומק במגמות וצרכים בשוק ודעת לתרגם אותן להזדמנויות עסקיות.

בחממה העסקית אנו מלמדים שיטה ייחודית ומוכחת לזיהוי צרכים ותרגומם להזדמנויות עסקיות ובוחרים עם כל משתתף הזדמנות עסקית רלוונטית עבורו 

 

איך לומדים לנהל קריירה בגישה יזמית?

החממה העסקית הינה הגוף הראשון בעולם והיחיד עד כה שפיתח ומציע מסגרת שלמה לניהול קריירה בגישה יזמית.

 

המסגרת כוללת:

  • הכשרה - הכרה ותרגול העקרונות לניהול הקריירה

  • יישום - הנחיה וליווי תהליך שלם, מזיהוי ההזדמנות העסקית, דרך בחינת ישימותה ועד לבנייה סביבה של השלב הבא בקריירה (כשכירים או כיזמים עסקיים)

  • תמיכה - סגל מקצועי ומנוסה המספק תמיכה ושייכות לאורך הקריירה

  • מבנה הפעילות - התוכניות מתקיימות בקבוצות של עד 10 משתתפים. קיימת אפשרות לתוכנית אישית.

 

תוכניות החממה הן:

  • סדנת יסודות - מפגש בן חצי יום להכרת הכלים והשיטה לניהול קריירה בגישה יזמית.

  • בחינת חלופות - סדנה בת 4 מפגשים לפריסת מרחב אפשרויות רחב ככל שניתן לשלב הבא בקריירה ובחירה בטובה מבינהם.

  • יזמות מנהלים - תוכנית בת 9 חודשים, הנערכת בצוותים קטנים, להקמת עסק חדש המבוסס על נכסי המשתתף ועונה על צורך עסקי שזוהה בשוק. התוכנית מבוססת על מתודולוגית ה-RealStart שפותחה על ידי אורן גלנץ.

 

משתתפים מספרים

Anchor 2

בפעילויות By The People השתתפו עד היום מעל ל-300 מקצוענים במגוון כישורים ותחומי עשייה.

המשתתפים בתוכניות החממה עוברים תהליכים מרתקים של הכרת כללי המשחק החדשים, פיתוח היכולות לפעול למיצוי ההזדמנויות החדשות שנוצרו ויישום בפועל של השיטות שנלמדו לבניית השלב הבא בקריירה.

יד המקרה? כנראה שלא...

 

שמי אביטל ינובסקי, בוגרת ותיקה של תעשיית ההייטק וכיום מנהלת גיוון בתעסוקה – פיתוח עיסקי וניהול פרוייקטים שמטרתם לשלב אוכלוסיות גיוון (אנשים עם מוגבלויות, 45+, ערבים) בתעסוקה בכלל ובתעשיית ההייטק בפרט.

ההצטרפות לביי דה פיפל, לפני כ- 5 שנים, היא שהביאה לשינוי המבורך וחשפה אותי לדרכים החדשות שאני הולכת בהם היום.  

 

אני מגיע מרקע של ניהול מוצר בהיי טק והרבה שנים בתעשייה. בתפקיד האחרון של סמנכ"ל products בסטארט- אפים. הצטרפתי לחממה כי מצאתי פה באמת קבוצה חזקה ואורן עצמו שהוא מנטור מדהים עם יכולת לבוא ולהתמקד על משהו שאני רוצה להקים ולעזור לי להקים סטארט אפ משלי. בחממה עשיתי צעד ענק ואני בהחלט ממליץ. אני חושב שיש הרבה כוח בעשייה המשותפת להקמה של סטארט אפים. תודה

שמי אלחנן מאירוביץ, אני דוקטור למדעי המוח. הצטרפתי לחממה כי רציתי לצאת מעולם השכירות הרגיל, להקים יזמות ולשלוט בחיים שלי. השהות בחממה נותנת אפשרות להסתכל לתוך עצמך ולמעשה להפוך מחשבות ורעיונות שהיו לך להזדמנויות עסקיות, בשיטה שהיא גם דידקטית אבל גם יצירתית ומובילה אותך בדרך מאוד שונה ליצירה של יזמות שהיא בת קיימא. ייסדתי עם שותפה מיזם שמיישם את ההתמחות שלנו במדעי המוח לשיפור תהליכים בשיווק

אני מהנדס במקצועי ובמשך עשרות שנים ניהלתי פרויקטים. הגעתי אחרי שירות מאוד ארוך בצבא ולא כל כך ידעתי במה להתמקד. את אורן פגשתי לפני הרבה שנים ומה שהוא עשה מאוד עניין אותי והחלטתי לתת לזה צ'אנס. האמת... לא האמנתי. חשבתי שנגיע למקום אחר אבל העובדה מדברת בעד עצמה. יש לי היום עסק שהוא חברה שמבצעת אינטגרציה של פרויקטים הנדסיים בתחום הירוק במדינות מתפתחות. 

עברתי כאן מהפכה. מסקפטיות מוחלטת הגעתי למצב שבאמת יש לי משהו שאני...

כשפניתי לאורן גלנץ, המיזם שלי היה בתחילת דרכו.

הייתי צריך הכוונה והדגשים על התהליך שאני צריך לעבור כיזם וכחברה, הן במישור האישי והן במישור העסקי.

אורן, באמצעות כלים פשוטים וישימים עזר לי למקד את הצרכים שלי ובמספר פגישות הצלחנו לבנות שיטת פעולה וסדר עבודה מאורגן כך שבתוך זמן קצר המיזם רקם עור וגידים והפך מרעיון למציאות. הגישה החברתית של אורן ו BTP עזרה לנו מאוד בבניית תכנית עסקית ופיתוח מוצר שמחובר לצרכים של החברה ושל...

Oren's insight into effective product and service development technigues, his knowledge of the Israeli high tech ecosystem and extensive network of contacts were invaluable to me as I developed my business's value proposition and offerings.

Oren is a great coach and mentor, and because of his excellent reputation, he has the ability to opens doors for people and products he believes in.

כל עסק בעולם חייב להצליח עסקית, בד בבד עם תועלת לקהילה ולחברה.

בארבע השנים האחרונות חדרה לליבי העשייה והיזמות החברתית. 

לאחר 20 שנה בהן עסקתי באדמיניסטרציה בתחום הפקות כנסים וארועים החלטתי לעסוק בתחום היזמות ככלל ויזמות חברתית בפרט.

לפני 4 שנים, כשהייתי "בין עבודות" עסקתי בפעילות התנדבותית ונחשפתי לעולם נפלא של אנשים טובים.

אז הכיר לי חבר את אורן גלנץ וקהילת BY THE PEOPLE וחיי השתנו.

אני לא איש הייטק ולכן עסקתי גם בעבוד...

שמי דניאלה סקר, אני מטפלת באומנות ויועצת בתחום משאבי האנוש.

אני עצמאית כבר הרבה מאוד שנים והצטרפתי באורח מקרי לחממה של אורן, עם רעיון שדי מהר הסתבר שהוא לא בדיוק הרעיון הנכון או המדויק והייתי צריכה לחשוב מחדש. אחרי התגלגלות שחלקה נבעה מתוך האנשים מתוך הקבוצה, בחרתי בפיתוח מודל חדש של ערבי שירה בציבור לתרגול עברית. אני מאוד מאוד אוהבת את הרעיון ונלחמת עליו בחירוף נפש.

התגברתי על הרבה מכשולים בזכות מה שקורה בחממה של או...

שמי דני טצה ואני אחד מהמייסדים של חברת קרדונז פן, חברה למשחקים ייחודיים במוביל והסלולר. החברה נבנתה בתוך המסגרת של BTP וביחד עם אורן גלנץ. המסגרת של BTP נתנה הרגשה כלפי פנים של שקט ורוגע, כאשר לכל נושא שהיינו צריכים להתמודד איתו (ובהקמת סטארט-אפ/עסק חדש כל יום צץ נושא בלתי צפוי כזה או אחר) היה קשר נגיש לאדם (חבר BTP) שמתמחה כמעט בכל תחום (שיווק, שיווק דיגטלי,ניהול מוצר, מתכנתים למוביל ולווב, מעצבים, פיתוח עיסקי ועו...

שמי יואב, אני מהנדס אלקטרוניקה במקצועי והצטרפתי לחממה כי רציתי למצוא איזשהו תחום חדש שבו אוכל להקים מיזם טכנולוגי וסביבה תומכת שתעזור לי לפתח את השלבים הראשונים של העסק. באמצעות החממה הקמתי מיזם בתחום השינה, שהמטרה שלו היא לשפר את איכות השינה על ידי התאמה בזמן אמת של פרמטרים כגון טמפרטורה ולחות לצרכי המשתמש.

אני בהחלט ממליץ לאנשים אחרים להצטרף לחממה. לאורן יש ידע רב, הרבה מאוד מוטיבציה ורצון לעזור, קשרים ויכולת אמית...

Please reload

bottom of page