top of page
אודות אורן גלנץ

אורן גלנץ הינו יזם סדרתי מוכר, בעל נסיון של 20 שנים ביזמות, במהלכן היה שותף לבניית 8 חברות סטארטאפ, ביניהן: Teleknowledge group (נרכשה ע"י MTS Telecom), חברת Olista Corp (נרכשה ע"י Connectiva systems),

By The People ,Voicee Freedom, Qure.md ואחרות.

 

במהלך 7 השנים האחרונות מקדיש אורן את עיקר זמנו לחניכה וליווי של אנשים רבים המתמודדים עם אתגרי התעסוקה, תוך פיתוח תוכניות וכלים שיאפשרו להם לחזור למסלול ההצלחה ולהמריא מחדש.

 

כחלק מפעילויותיו כמנכ"ל By The People ותוך כדי חניכה כמנטור של מאות יזמים, יצר אורן את RealSTART, מודל האצה לפיתוח עסקים מרעיון לשוק בזמן קצר ובתקציב נמוך.

 

מתוך נחישות להחדיר לעולם העסקים את הערך של עשיית טוב תוך כדי עשיית העסקים, אורן הוא שחקן פעיל במגרש היזמות החברתית המתפתח. בין השאר, הוא עוסק בפיתוח פתרונות תעסוקתיים לאנשים ממגזרים מקופחים תעסוקתית, מייסד של ״למטרה טובה״ - ארגון ללא מטרת רווח החונך מיזמים חברתיים בעולם הטכנולוגי, חבר במספר עמותות ומרצה באקדמיה בנושאי יזמות, ניהול קריירה ועשייה חברתית.

 

ב-2011 קיבלה By The People "אות כבוד על השפעה חברתית", ממגזין Globes.

 

​ב-2011 נבחר אורן לאחד מ-3 הפיינליסטים של פרס "היזם החברתי של השנה" של קרן Schwab.

 

ב-2012 נכלל אורן ברשימה המכובדת של "100 האנשים המשפיעים ביותר בישראל" ע״י מגזין TheMarker.  

 

בתקשורת

משדר משותף עם מכון אדל בנושא משפחה וניהול קריירה

כתבה עלינו בערוץ 2

סיפורה של By The People ושל רבים בני 40+ שהמציאו עצמם מחדש

כתבה עלינו TheMarker TV

אורן גלנץ מטפל בהעדר ביטחון תעסוקתי בהיי טק, במיוחד בקרב עובדים מבוגרים. הכירו את האנשים שמתכנתים מחדש את עולם ההיי טק הישראלי

גל גבאי מראיינת את אורן גלנץ בתוכנית עושים סדר חדש

אתגרי התעסוקה של בני 45+

אורן גלנץ ברשימת 100 המשפיעים בישראל

״הקים את By the people, מיזם המסייע לאנשי היי טק לצאת ממעגל השכירות בענף, שבו ביטחון תעסוקתי הוא בבחינת מילה גסה, לקחת אחריות על הקריירה שלהם״

 

היזם אורן גלנץ השיק חממה למנהלי היי-טק בכירים

המיזם החדש, שמיועד לבעלי ניסיון של 10 שנים ויותר המעוניינים לפנות לדרך עצמאית, כולל הכשרה בת שלושה חודשים המיישמת את מודל העבודה של אלברטו סאבויה – מבכירי Google לשעבר ויועץ לסאפ וגוגל ● גלנץ - "בעשר השנים האחרונות עלה כוח האדם העצמאי בארה"ב מ-10 מיליון ל-43 מיליון איש. אני מאמין שגם בישראל נראה מגמה כזו, בטווח של מספר שנים"

כתבת פרופיל נהדרת על By The People בבלוג קוריאני

בסיום פרוייקט בו נבחנו מאה יזמים ישראלים, נבחר אורן גלנץ כאחד מ-5 היזמים הבולטים בתעשיה. 

 

אודות החברה

BTP) By The People) הוקמה לפני 7 שנים על ידי אורן גלנץ, מתוך ההבנה שקצב השינויים המהיר בשוק הוא שגורם לבעיות התעסוקה, אך הוא גם זה שטומן בחובו את הפתרון להן - פיתוח של כישורי יזמות ויישומם בפועל.

 

By The People הוקמה כעסק חברתי המתמקד בעזרה לאלו הנחושים לנהל את המשך הקריירה באופן מיטבי תוך ניצול ההזדמנויות הטמונות בשינויים בשוק.

כמיזם חברתי, By The People שומרת על איזון מתמיד בין השגת מטרותיה החברתיות והעסקיות כאחת.

 

By The People פועלת בשני מסלולים עיקריים:

 

מסלול 1 - החממה העסקית

מטרת מסלול זה היא לסייע למי שהתקדמו עד עתה לעמדות ניהול או לתפקידים בהם לא ייצרו תוצרים באופן ישיר (מנהלים בקבוצות הפיתוח, פרוייקטים, ניהול מוצר, שיווק ומכירות) להקים יזמויות שימצו את יכולותיהם ויענו להזדמנויות ממשיות בשוק. 

 

תוכניות החממה מכסות את כל טווח היזמות, החל ממציאת הרעיון, דרך בניית הפתרון ועד להפעלת העסק החדש

 

מסלול 2 - חברת הפרילנסרים של ישראל

מטרת מסלול זה היא לסייע לבעלי נסיון, ידע ויכולת ביצוע מוכחת במקצועות ההייטק (פיתוח תוכנה, בדיקות, עיצוב גרפי וכל עשיה יצרנית אחרת שהיא hands-on) בבניית עסק עצמאי.

במסלול זה החברה פועלת כחברת פרוייקטים בהייטק ובתחומים משיקים, המספקת פתרונות טכנולוגיים ושירותים מקצועיים ללקוחותיה. החברה פועלת במודל ייחודי של רשת פרילנסרים ויזמים, המשתפים פעולה ביניהם בפרויקטים, ידע ופיתוח עסקי. עבור החברים במסלול, המודל משלב את הכוח שבעבודה קבוצתית ביחד עם היתרון הכלכלי שבעבודה עצמאית. 

חברת הפרילנסרים שלנו אינה קולטת בשלב זה פרילנסרים נוספים. עמכם הסליחה

עושים שינוי חברתי

אנחנו ב- By The People, מאמינים שזו האחריות שלנו, היזמים, למצוא דרכים להתמודד עם האתגרים הניצבים בפני החברה בתקופה זו ולהפוך את החיים לטובים יותר עבור כולם. לא צריך לחכות ל"אקזיט" ורק אז לתרום ממרצנו וכספנו להצלת העולם. ניתן לשלב עשיית טוב בעסקים! אחד מיסודות החזון שלנו הוא להוביל ולשמש דוגמא ל"עסקים שעושים טוב" – Doing Good Business, ואנחנו משלבים עשייה חברתית ברוב העסקים שלנו.

 

"מחוללי הגשם" – חממה ליזמות תעסוקתית

מחוללי הגשם הינה גשר בין העולם העסקי והעולם החברתי ונוסדה בכדי לסייע לארגונים חברתיים בהפיכת הנכסים שלהם למייצרי הכנסות. מחוללי הגשם פועלת לכך על ידי איתור הזדמנויות עסקיות ממשיות בשוק, ותכנון פתרון עבורם באופן המביא לידי ביטוי את יכולותיהם המיוחדות של הארגונים החברתיים. בדרך זו נוצרים פתרונות ארוכי טווח, הטובים הן למגזר העסקי והן החברתי.

 

מסלול המראה לקידום העסקתם של אנשים עם מוגבלויות בהייטק

תוכנית ”מסלול המראה” הינה מיזם חברתי שהוקם מתוך מטרה לאפשר לאנשים בעלי השכלה רלוונטית בתחום, המבקשים להשתלב בתעשיית ההייטק, לרכוש ניסיון מעשי בעבודה, תוך ליווי אישי, המותאם לקצב ולצרכים הייחודיים של כל משתלב. המצטרפים לתוכנית, נקלטים כעובדים שכירים בחברה, בהיקף התחלתי של שליש משרה ובשכר מינימום. במהלך התוכנית היקף המשרה יכול לגדול בהתאם להתקדמות האישית ולפרויקטים הזמינים.

 

 

 

 

 

 

 

אביטל ינובסקי שניהלה את תוכנית "מסלול המראה" ב-By The People, הקימה על בסיסה את "אביטל ינובסקי - ניהול גיוון בתעסוקה", פעילות המסייעת בשילוב של אנשים עם מוגבלות בפרט ואוכלוסיות גיוון בכלל בתפקידים מקצועיים בהייטק וטכנולוגיה. השירותים כוללים

  • ליווי של אנשים עם מוגבלות בעלי הכרשה רלוונטית בתהליכי שילוב בעבודה מקצועית בהייטק וטכנולוגיה 

  • יעוץ לגופי ליווי הפועלים מטעם המדינה וגופים פרטיים בתחום איך ללוות נכון יותר מועמדים להייטק  

  • יעוץ לחברות הייטק שרוצות באמת לשלב אנשים עם מוגבלות בהצלחה 

  • הרצאות על גיוון בתעסוקה והשתתפות בפאנלים בכנסים   

 

ליצירת קשר - diversityay@yanovsky.net

למידע נוסף - www.facebook.com/aydiversitymanagement

 

נשמח לשותפים לדרך! אם יש לכם רעיון עסקי-חברתי אתם מוזמנים לפנות אלינו. נוכל לייעץ וגם לשתף פעולה ברמות שונות על מנת לקדם את החזון שלנו – "עסקים שעושים טוב" (Doing Good Business).

סרטונים בהפקת By The People להגברת מודעות חברתית להעסקת אנשים עם מוגבלות:

bottom of page