שלום, שמי אורן גלנץ. 

את By The People הקמתי כמיזם חברתי לפני 10 שנים מתוך רצון לתת מענה למצוקות של אנשים רבים שמצאו עצמם מחוץ למסלול הקריירה.

מתוך אמונה שמאחורי הקשיים וחוסר הוודאות שבעולם התעסוקה העכשווי מסתתרות אינספור הזדמנויות מרתקות לעשייה מספקת ומעשירה, פיתחנו תפיסה חדשה לניהול קריירה, בגישה יזמית, המאפשרת לכולם להנות מהזדמנויות אלה.

במהלך השנים הדרכנו בפעילויות השונות יותר מ-1000 משתתפים שהוכיחו שוב ושוב את היכולת של כל אחד מאיתנו להתאים עצמנו לעולם הקריירה החדש, לבחור בתחומי עיסוק חדשים ולהתמלא מחדש באנרגיה.

 

במהלך השנים האחרונות פותחו בארץ מגוון של תוכניות הכשרה לניהול קריירה ויזמות, באקדמיה ובתעשייה. תוכניות אלו מיועדות לקהל הרחב ומספקות להערכתנו פתרון טוב למרבית האוכלוסיה.

 

לאור זאת, כמיזם שמטרתו היא עשיית טוב על ידי פתרון בעיות חברתיות, קיבלנו החלטה להתמקד במגזרים מודרים משוק התעסוקה שעבורם עדיין לא קיימים פתרונות אפקטיביים (כגון אנשים עם מגבלה, מיעוטים, עולים חדשים וכו'). 

 

בנפרד מפעילות זו ניתן עדיין לתאם מפגשים אישיים להתייעצות וקבלת החלטות. 

 

 

 

משתתפים מספרים

 

בפעילויות By The People השתתפו עד היום מעל ל-1000 מקצוענים במגוון כישורים ותחומי עשייה.

המשתתפים בתוכניות החממה עוברים תהליכים מרתקים של הכרת כללי המשחק החדשים, פיתוח היכולות לפעול למיצוי ההזדמנויות החדשות שנוצרו ויישום בפועל של השיטות שנלמדו לבניית עסקים חדשים.

 

״אורן גלנץ הוא אי של יציבות בעולם המסתחרר סביבנו.

שיחה קצרה איתו נתנה לי את הבהירות והמיקוד שכה היו חסרים לי להחלטה על המשך הקריירה, והחניכה שלו בתוכנית נתנה לי את האומץ והכלים להשיג הישגים שכה רציתי להשיג ולהקים מיזם משל עצמי.״

שירלי ר., אשת הייטק ויזמית בחממה

 

״Your constant smile seems to affect all of us in believe we can succeed if we just keep on trying"

Yona Fink, CEO, 2BSure

 

 

יד המקרה? כנראה שלא...

 

שמי אביטל ינובסקי, בוגרת ותיקה של תעשיית ההייטק וכיום מנהלת גיוון בתעסוקה – פיתוח עיסקי וניהול פרוייקטים שמטרתם לשלב אוכלוסיות גיוון (אנשים עם מוגבלויות, 45+, ערבים) בתעסוקה בכלל ובתעשיית ההייטק בפרט.

ההצטרפות לביי דה פיפל, לפני כ- 5 שנים, היא שהביאה לשינוי המבורך וחשפה אותי לדרכים החדשות שאני הולכת בהם היום.  

 

אני מגיע מרקע של ניהול מוצר בהיי טק והרבה שנים בתעשייה. בתפקיד האחרון של סמנכ"ל products בסטארט- אפים. הצטרפתי לחממה כי מצאתי פה באמת קבוצה חזקה ואורן עצמו שהוא מנטור מדהים עם יכולת לבוא ולהתמקד על משהו שאני רוצה להקים ולעזור לי להקים סטארט אפ משלי. בחממה עשיתי צעד ענק ואני בהחלט ממליץ. אני חושב שיש הרבה כוח בעשייה המשותפת להקמה של סטארט אפים. תודה

שמי אלחנן מאירוביץ, אני דוקטור למדעי המוח. הצטרפתי לחממה כי רציתי לצאת מעולם השכירות הרגיל, להקים יזמות ולשלוט בחיים שלי. השהות בחממה נותנת אפשרות להסתכל לתוך עצמך ולמעשה להפוך מחשבות ורעיונות שהיו לך להזדמנויות עסקיות, בשיטה שהיא גם דידקטית אבל גם יצירתית ומובילה אותך בדרך מאוד שונה ליצירה של יזמות שהיא בת קיימא. ייסדתי עם שותפה מיזם שמיישם את ההתמחות שלנו במדעי המוח לשיפור תהליכים בשיווק

אני מהנדס במקצועי ובמשך עשרות שנים ניהלתי פרויקטים. הגעתי אחרי שירות מאוד ארוך בצבא ולא כל כך ידעתי במה להתמקד. את אורן פגשתי לפני הרבה שנים ומה שהוא עשה מאוד עניין אותי והחלטתי לתת לזה צ'אנס. האמת... לא האמנתי. חשבתי שנגיע למקום אחר אבל העובדה מדברת בעד עצמה. יש לי היום עסק שהוא חברה שמבצעת אינטגרציה של פרויקטים הנדסיים בתחום הירוק במדינות מתפתחות. 

עברתי כאן מהפכה. מסקפטיות מוחלטת הגעתי למצב שבאמת יש לי משהו שאני...

כשפניתי לאורן גלנץ, המיזם שלי היה בתחילת דרכו.

הייתי צריך הכוונה והדגשים על התהליך שאני צריך לעבור כיזם וכחברה, הן במישור האישי והן במישור העסקי.

אורן, באמצעות כלים פשוטים וישימים עזר לי למקד את הצרכים שלי ובמספר פגישות הצלחנו לבנות שיטת פעולה וסדר עבודה מאורגן כך שבתוך זמן קצר המיזם רקם עור וגידים והפך מרעיון למציאות. הגישה החברתית של אורן ו BTP עזרה לנו מאוד בבניית תכנית עסקית ופיתוח מוצר שמחובר לצרכים של החברה ושל...

Oren's insight into effective product and service development technigues, his knowledge of the Israeli high tech ecosystem and extensive network of contacts were invaluable to me as I developed my business's value proposition and offerings.

Oren is a great coach and mentor, and because of his excellent reputation, he has the ability to opens doors for people and products he believes in.

כל עסק בעולם חייב להצליח עסקית, בד בבד עם תועלת לקהילה ולחברה.

בארבע השנים האחרונות חדרה לליבי העשייה והיזמות החברתית. 

לאחר 20 שנה בהן עסקתי באדמיניסטרציה בתחום הפקות כנסים וארועים החלטתי לעסוק בתחום היזמות ככלל ויזמות חברתית בפרט.

לפני 4 שנים, כשהייתי "בין עבודות" עסקתי בפעילות התנדבותית ונחשפתי לעולם נפלא של אנשים טובים.

אז הכיר לי חבר את אורן גלנץ וקהילת BY THE PEOPLE וחיי השתנו.

אני לא איש הייטק ולכן עסקתי גם בעבוד...

שמי דניאלה סקר, אני מטפלת באומנות ויועצת בתחום משאבי האנוש.

אני עצמאית כבר הרבה מאוד שנים והצטרפתי באורח מקרי לחממה של אורן, עם רעיון שדי מהר הסתבר שהוא לא בדיוק הרעיון הנכון או המדויק והייתי צריכה לחשוב מחדש. אחרי התגלגלות שחלקה נבעה מתוך האנשים מתוך הקבוצה, בחרתי בפיתוח מודל חדש של ערבי שירה בציבור לתרגול עברית. אני מאוד מאוד אוהבת את הרעיון ונלחמת עליו בחירוף נפש.

התגברתי על הרבה מכשולים בזכות מה שקורה בחממה של או...

שמי דני טצה ואני אחד מהמייסדים של חברת קרדונז פן, חברה למשחקים ייחודיים במוביל והסלולר. החברה נבנתה בתוך המסגרת של BTP וביחד עם אורן גלנץ. המסגרת של BTP נתנה הרגשה כלפי פנים של שקט ורוגע, כאשר לכל נושא שהיינו צריכים להתמודד איתו (ובהקמת סטארט-אפ/עסק חדש כל יום צץ נושא בלתי צפוי כזה או אחר) היה קשר נגיש לאדם (חבר BTP) שמתמחה כמעט בכל תחום (שיווק, שיווק דיגטלי,ניהול מוצר, מתכנתים למוביל ולווב, מעצבים, פיתוח עיסקי ועו...

שמי יואב, אני מהנדס אלקטרוניקה במקצועי והצטרפתי לחממה כי רציתי למצוא איזשהו תחום חדש שבו אוכל להקים מיזם טכנולוגי וסביבה תומכת שתעזור לי לפתח את השלבים הראשונים של העסק. באמצעות החממה הקמתי מיזם בתחום השינה, שהמטרה שלו היא לשפר את איכות השינה על ידי התאמה בזמן אמת של פרמטרים כגון טמפרטורה ולחות לצרכי המשתמש.

אני בהחלט ממליץ לאנשים אחרים להצטרף לחממה. לאורן יש ידע רב, הרבה מאוד מוטיבציה ורצון לעזור, קשרים ויכולת אמית...

Please reload